LED Canopy Light White
Share
The White LED Canopy Light replaces 75-250W MH, and features a Polycarbonate Lens with heat resistance. Sealed die-casting profile approved for indoor and outdoor applications like parking structures, storage areas, shopping area walkways, entry ways and low level security areas.

FEATURES
| Wattages | 30/40/50 selectable |
| Color Temperatures | 30K, 40K, 50K selectable |
| Input Voltage | 120/277V |
| Efficacy | 130 m/W |
| Beam Angle | 160 degrees |
| Rated | UL |
| Warranty | 5 year |
| Fixture Housing and Lens | Heavy die-cast aluminum alloy housing with polycarbonate lens |
| Rated | IP65 |
| Lumens | 30W- 3,900 40W- 5,200 50w – 7150 |
| HID Equiv. | 100-150W |
| Mounting | Ceiling Mounting/Pipe pole Mounting |
Catalog Number
ZL-CL-55/40/30W-3CCT-WH-SL



