UFO LED High Bay – Wattage and CCT Selectable – LS Series
Share
A simple lighting solution for a sports facility, or commercial retail space, our UFO LED High Bay with Wattage & Color Selectable adapts to your unique needs with field-selectable wattage and color temperature settings just right for the location.
You’re able to choose from multiple wattage and color temperature settings at your facility, during the installation process. This makes the lights fully adaptable to varying ceiling heights and lighting needs across a facility.

Features
| Wattages | 100/120/150W selectable |
| Color Temperature | 35/40/50K selectable |
| Input Voltage | AC120-277V, AC120-347V |
| Efficacy | 135 lm/W |
| CRI | 70 |
| Operating Temp | -40oF to 113oF |
| LED Lifespan | 50,000 hrs. |
| Dimming | Yes |
| Cord | 3ft |
| Warranty | 5 year |
| Listed | UL |
| Lumens | 100W- 13,500; 120W- 16,200; 150W- 20,250 |
Catalog Number
ZL-UFO-100/120/150W-35/40/50K-D-LS
Notes: Additional accessories for mounting options as well as motion sensor are available..



