180° LED Horizontal Corn Lamp Wattage and Color Selectable
Share
Applications
LED 180° Horizontal corn lamps can be wildly used in parking lot, street lighting, area light, and canopy fixtures.

FEATURES
| Wattages | 60W- 36/48/60W selectable 80W- 48/64/80W selectable 100W- 60/80/100W selectable 120W- 72/96/120W selectable |
| Color Temperatures | 45K, 50K, 57K selectable |
| Efficacy | 150 lm/W |
| Input Voltage | 120/277V, 480V |
| Base Type | E39 Mogul |
| LED Lifespan (L70) | 50,000 hours |
| Warranty | 5 year |
| Listed | ETL |
| Weight | 60W/80W – 1.10 lbs.
100W/120W – 1.65 lbs. |
| Beam Angle | 120o |
| Suggested HID Equiv. | 100-500W |
Catalog Number
See Spec Sheet for Catalog Numbers
E26 – 60W – Special order – Contact Factory



