Mini & Super Mini HID Replacement Corn Lamps – IP64
Share
Mini HID Replacement Corn Lamps are great led lighting solutions for short fixtures and specialty applications. These IP64 versions are also Water Resistant. Perfect solution when space is limited or a complicated application. Warehouses, manufacturing factories, institutional and educational facilities. Outdoor post tops, bollards, commercial and residential recessed cans,..

FEATURES
| Wattage | 15W, 25W |
| Color Temperature | 22K, 30K, 40K, 50K |
| Input Voltage | 120/277V |
| CRI | >80 |
| Efficacy | 160 lm/W: HL – 190 lm/W |
| Base Type | E26 medium, E39 mogul, E39 supported with Adapter-8 |
| LED Lifespan (L70) | 50,000 hours |
| Operating Temp | -20o – 50oC; 4o – 122oF |
| Listed | ETL |
| Rating | IP64 |
| Lumens | Original- 15W- 2,400; 25W- 4,000 High Lumen – 15W-2,800: 25W- 4,750 |
| Suggested HID Equiv. | 15W- 50-75W 25W- 100-175W |
| Warranty | 5 year |
Catalog Number
160 lm/W-Mini
C-E26-15-22K-IP64-MINI
C-E26-15-40K-IP64-MINI
160 lm/W -Super Mini
C-E26-25-22K-IP64-S-MINI
C-E26-25-30K-IP64-S-MINI
C-E39-25-22K-IP64-S-MINI
C-E39-25-30K-IP64-S-MINI
C-E39-25-40K-IP64-S-MINI
C-E39-25-50K-IP64-S-MINI
190 lm/W – HIGH LUMEN-Mini
C-E26-15-30K-IP64-MINI-HL
C-E26-15-50K-IP64-MINI-HL
190 lm/W – HIGH LUMEN-Super Mini
C-E26-25-50K-IP64-S-MINI-HL
C-E39-25-50K-IP64-S-MINI-HL



