LED Floodlight Light Wattage and CCT Selectable MK Series
Share
Illuminate outdoor spaces with Wattage and CCT Selectable LED Flood Light, a versatile lighting solution offering advanced features and remarkable performance. Designed to meet specific lighting needs for an application, this fixture has two choices of mounting accessories
The added assurance of UL Listing and a standard 5-year warranty, IP65 Rating, it’s the perfect lighting solution for a wide range of outdoor applications.
Applications
Entryways, Athletic facilities, Shopping areas, Parking lots and structures, Storage areas, Walkways



FEATURES
| Wattages | 100W, 150W, 200 or 160W, 180W, 200W (selectable) |
| Color Temperatures | 30K, 40K, 50K (selectable) |
| Input Voltage | 120-277V |
| Dimensions | 13.98″ x 11.03″ x 5.52″ |
| Efficacy | 140 lm/W |
| LED Lifespan (L70) | 50,000 hours |
| CRI | >80 |
| Rated | IP65 |
| Listed | UL |
| Warranty | 5 year |
| Mounting | Choice of 1 mounting option included – Slip fitter and Trunnion |
| Beam Angle | 110 degrees |
| Lumens at 40K | 100W- 15,000 120W- 18,000 150W- 22,500 160W- 24,000 180W- 27,000 200W- 30,000 |
Catalog Number
ZL-FL-150-120-100-CCT/W-IP65-SF-MK
ZL-FL-150-120-100-CCT/W-IP65-TR-MK
ZL-FL-200-180-160-CCT/W-IP65-SF-MK
ZL-FL-200-180-160-CCT/W-IP65-TR-MK



