A21 Omni-Directional LED Corn Lamp
Share
The A21 Omni-Directional LED Corn Lamp is the perfect fit for a variety of applications. Whether in need of a traditional base-up or base-down installation, this lamp delivers bright, energy-efficient illumination wherever needed
Applications
Area Lights, Wall Packs, Bollard, Post Top


FEATURES
| Wattages | 20W (14W, 25W, 35W special order |
| Color Temp | 30K |
| Input Voltage | 120V |
| Efficacy | 127 lm/W |
| Lumens | 2,54 |
| Ambient Temperature | -25 to 45C; -13 to 113F |
| Base Type | E26 |
| Beam Angle | 280 degrees |
| Warranty | 5 year |
| Listed | UL |
| Rated | IP20 |
| HID Equivalent | 70-100W |
| Dimensions | 2.56″ x 5.26″ |
Catalog Number
ZL-A2IL-20W-E26-30K-DIM-120



