6″ LED Architectural Downlight Frame in Kit
Share


Catalog Number
ZL-LED-AD-FINK-6IN-{10w; 14W; 22W; 32W; 44W}-{27K; 30K; 35K; 40K}-TL


| Wattages | 10W, 14W, 22W, 32W, 44W |
| Color Temperatures | 27K, 30K, 35K, 40K |
| Input Voltage | 120/277V |
| Rated | Suitable for damp locations |
| Listed | CSA |
| Dimmable | 120/277VAC, Tri-Mode (0~10V/Triac/ELV) |
| Efficacy | 100 lm/W |
| Emergency Driver | Optional/td> |
| Lumens | 10W- 1,000; 14W- 1,400 22W- 2,200; 32W- 3,200; 44W- 4,400 |
| CRI | 90 |
ZL-LED-AD-FINK-6IN-{10w; 14W; 22W; 32W; 44W}-{27K; 30K; 35K; 40K}-TL